dr Magdalena Butrymowicz

dr Magdalena Krystyna Butrymowicz

z wykształcenia prawnik, radca prawny, adiunkt w Katerze Prawa Rodzinnego na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.

Zakres badań naukowych obejmuje szeroko rozumiane prawa człowieka w kontekście prawa do tożsamości, prawa rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem praw dziecka oraz prawa mniejszości etnicznych. Członek między innymi: Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego, Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich oraz International Arbitration and Mediation Association. Od roku 2013 współpracuje z Uniwersytetem w Arizonie w zakresie projektu badawczego prawa ludności etnicznych na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych, a od 2017 roku wizytujący profesor na Uniwersytecie w Oxfordzie, na wydziela prawno - socjalnym.. Prowadzi także własną praktykę zawodową jako radca prawny specjalizując się w prawie imigracyjnym i prawach człowieka.