W sieci

Międzynarodowy Dzień Mediacji 2018

W dniu 17 października 2018 r., Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie wspólnie z Akademią Ignatianum zorganizowali  wydarzenie związane z obchodami Tygodnia Mediacji w Polsce.

Spotkanie zostało podzielone na 3 części. W pierwszej odbyły się warsztaty mediacyjne dla studentów, które poprowadził dr Mateusz Pękala z Akademii Ignatianum.

W drugiej części – seminaryjnej wygłoszono 4 prelekcje:

Przyszłość i rozwój mediacji w Polscemgr Konrad Sobczyk, Członek Społecznej Rady do spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości

Promowanie wysokich standardów etycznych oraz alternatywnych metod rozwiązywania sporów w środowisku akademickim – działalność Rzecznika Akademickiego na przykładzie działalności ombudsmana na Uniwersytecie Warszawskimmgr Anna Cybuko, Ombudsman UW

Wykorzystanie mediacji w interwencji kryzysowej na przykładzie Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicachdr Katarzyna Wojtanowicz, mediatorka, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz mgr Sylwia Michalec – Jękot, dyrektor OIKiP w Myślenicach

Techniki mediacyjne w praktyce zarządzania organizacjamidr Mateusz Pękala, mediator, Akademia Ignatianum w Krakowie.

W trzeciej części odbyła się superwizja dla mediatorów, którą poprowadził mgr Konrad Sobczyk.

Całe wydarzenie miało na celu promocję mediacji, jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów.  Była to również okazja do zapoznania się z historią mediacji w Polsce, szerokim zastosowaniem mediacji w przestrzeni publicznej oraz możliwościami poszerzania zainteresowań mediacją. Spotkanie przyczyniło się również do  wzmacniania w wypełnianiu swojej roli mediatorów jak i samej instytucji mediacji.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2019