W sieci

Relacja ze spotkania z Janiną Ochojską

W ramach obchodów IV Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalnej na naszym Uniwersytecie odbyło się spotkanie z Janiną Ochojską – działaczką społeczną, szefową Polskiej Akcji Humanitarnej.

W trakcie spotkania uczestnicy mogli poznać filozofię działania naszego Gościa oraz kierowanej przez nią organizacji.

„Sama nie wiem jak trafiłam na tory pomagania. Byłam astronomem. Marzyłam o tym od 13 roku życia,  pracowałam w PAN……  Wszystko potoczyło się zbiegiem dobrych wydarzeń i dobrych ludzi. Zaczęłam pomagać…. Zaczęło się od organizacji pierwszego konwoju do Sarajewa. To mnie wciągnęło. Najważniejsza w pomaganiu jest wytrwałość.
Od początku ustaliliśmy, że będziemy pomagać ofiarom wojen, kataklizmów i doświadczającym długotrwałego ubóstwa. Ważnym jest, aby każdy znalazł swój sposób na pomaganie.  Polskie społeczeństwo jest bardzo ofiarne. Jednak skala pomocy w znacznej mierze wynika od przepływu informacji, nagłośnienia problemu.  Ważną rolę w tym zakresie pełnią media. W przekazywanie informacji może jednak włączyć się każdy”.

To spotkanie z Janiną Ochojską było dla nas kolejnym momentem inspiracji i refleksji.
W spotkaniu udział wzięli zarówno studenci, jak i pracownicy socjalni.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie w drodze pomagania……………..

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2019